Mylar - materiał growboxów

Odpowiedni materiał, z którego wykonany jest growbox, to niemal istota sukcesu uprawy roślin w warunkach domowych, a mylar jest jedną z najlepszych możliwych opcji na rynku. Świadczy o tym szereg jego właściwości chemicznych i fizycznych. Jest to materiał niezwykle odporny na wilgoć oraz na skrajne temperatury. A także trwały. Co jednak najważniejsze (gdy mamy do czynienia z hodowlą roślin), potrafi on doskonale rozpraszać światło. Ściany growboxa wykonane z mylaru nie tylko umożliwiają zwiększenie roślinom dostępu do światła, ale także pozwalają rozproszyć je na niższe partie roślin (światło nie dociera wtedy do nich jedynie od góry). Dzięki zdolności odbijania promieni mylar może o nawet 30% zwiększyć ilość światła docierającego do roślin. Dzięki temu mają one większy dostęp nie tylko do światła, ale także tworzącego się w ten sposób ciepła, co oczywiście ma pozytywny wpływ na ich wzrost.

Mylar i jego właściwości

Mylar to specjalistyczny materiał wykonany z poliestru. Produkowany jest on w różnych grubościach, dzięki czemu może spełniać różne funkcje. Szereg jego cech sprawia, że to materiał doskonale nadający się do budowy wysokiej jakości growboxów. Najważniejszą jego właściwością jest odbijanie światła w granicach między 90 a 100%. Ta cecha wyraźnie wyróżnia mylar spośród innych dostępnych na rynku materiałów o podobnych właściwościach oraz zastosowaniu. Mylar nie tylko odbija promienie światła, ale także energię cieplną. W efekcie pozwala na wydajną i ekonomiczną uprawę roślin w growboxach wykonanych właśnie z mylaru. Dzięki niemu łatwiej utrzymać w nich optymalną temperaturę, przy minimalnym naświetlaniu. Poza tym mylar jest oczywiście nietoksyczny, dlatego może bez przeszkód stanowić materiał, z którego wykonywane są domowe namioty do uprawy roślin. DiamondRoom dba o to, by jego produkty były w 100% eco i nie stanowiły zagrożenia dla środowiska, ani tym bardziej uprawianych roślin. Dlatego też uczynił właśnie mylar materiałem, z których szyje swoje namioty.

Najwyższy standard mylaru

Zależnie od grubości materiału jakim jest mylar mówi się o sprzedaży go w różnych standardach. I tak na rynku dostępny jest on w standardzie: 150D, 210D, 600D oraz 1680D. Growboxy DiamondRoom wykonane z mylaru dostępne są przede wszystkim w wyższym standardzie. Materiał namiotu jest więc wytrzymały i pozwala na długotrwałe jego użytkowanie. Dowodzi tego aż 36 miesięczna gwarancja dodawana do każdego produktu wykonanego z mylaru i sprzedawanego przez DiamondRoom. Większa grubość materiału to jednak nie tylko jego wyższa wytrzymałość. Daje to również gwarancję, że poza growbox nie przenikną intensywne zapachy wydzielane przez wzrastające rośliny. To o tyle istotne, że pozwala na komfort uprawy roślin w każdym pomieszczeniu, nawet w sypialni. Poza tym mylar czyni growbox - mimo sporych jego rozmiarów - stosunkowo lekkim.